در این قسمت به مشکلات متداولی که ممکن است برای تردمیل بوجود بیاید اشاره شده است . نحوه شناسایی دقیق ارور بر روی یک دستگاه تردمیل با تردمیل دیگر متفاوت است . در واقع به طور قطعی نمی توان گفت وقتی یک ارور بر روی مانیتور نمایش داده می شود ایراد از کدام قسمت است و شناسایی دقیق ایراد فقط با حضور یک تعمیرکار تردمیل با تجربه صورت می گیرد . باز هم متذکر می شویم که با خرید یک تردمیل با کیفیت می توانید از تحمیل هزینه های تعمیر تردمیل جلوگیری نمایید . استفاده از روغنکاری تردمیل. روغن تردمیل وسرویس منظم یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات در تردمیل می باشد . بنابر این سرویس تردمی خودرا به صورت منظم انجام دهید .

 

مشکلات مربوط به استارت نکردن تردمیل
علت بوجود آمدن این مشکل می تواند عوامل مختلفی باشد. بررسی کنید که آیا کلید ایمنی در جای خود قرار دارد یا نه؟ درواقع استارت نکردن دستگاه می تواند به علت سوختگی در مدارات الکترونیکی و یا موتور دستگاه نیز باشد.

 

روشن نشدن تردمیل
روشن نشدن دستگاه می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. برای مشخص شدن عامل ایجاد این وضعیت می توانید به صورت مرحله به مرحله پارامترهای مختلف مانند اطمینان از وجود برق در پریز، سالم بودن کابل ورودی برق دستگاه، بررسی فیوز داخلی تردمیل و سالم بودن کلید اصلی تردمیل را چک کنید.

 

کدهای ارور یا خطا در عملکرد تردمیل
کدهای ارور یا کدهای خطا در عملکرد سیستم های تردمیل در هر دستگاه به صورت از پیش تعیین شده در مدار کنترل آن تعریف شده است . هر کارخانه به صورت پیش فرض برای هر ایراد کدی را در سیستم تعریف می کند که در زمان راه اندازی دستگاه اگر هر کدام از قسمت ها دچار مشکل شوند کاربر بتواند با استفاده از آن کد بصورت تقریبی از مشکل آگاهی پیدا کرده و در صورت امکان آن را رفع نماید . معمولاً شرکت های سازنده تردمیل به صورت قراردادی از کدها به صورت یکپارچه استفاده می کنند تا کاربران و تعمیرکاران سردرگم نشوند . این موضوع مطلق نیست !!! و گاه یک شرکت برای ایراد در مشکل موتور برای مثال کد شماره ۲ را تعریف کرده و شرکت دیگر ممکن است برای این مشکل کد دیگری را بر روی دستگاه تعریف کرده باشد . بنایر این ما به صورت یک ضریب میانگین کدهایی که به صورت مشترک در دستگاه ها تعریف شده اند را در نظر گرفته و به صورت مختصر به آنها اشاره می کنیم . لازم به ذکر است که تشخیص دقیق ایراد فقط توسط یک تعمیرکار باتجربه انجام می گیرد.

 

ارور شماره صفر (E00)
کد ارور شماره ی صفر معمولاً مربوط به مشکلات کلید ایمنی تردمیل می باشد.

 

ارور شماره ۱ (E01)
کد خطای شماره ی یک معمولاً با برد درایور و یا کنترل سرعت موتور در ارتباط است.

 

ارور شماره ۲ (E02)
کد شماره ی ۲ در اکثر تردمیل ها مربوط به مشکلات سنسور سرعت و یا مشکلات مربوط به موتور تردمیل است.

 

ارور شماره ۳ (E03)
ارور شماره ی سه معمولاً برای مشکلات عدم کنترل سرعت موتور ،کار نکردن موتور و یا عدم دریافت سیگنال از سنسور سرعت موتور تردمیل استفاده می شود.

 

ارور شماره ۴(E04)
ارور شماره ی ۴ معمولاً با قطع اتصال سیم های تغذیه موتور شیب تردمیل در ارتباط است.

 

ارور شماره ۵(E05)
ارور شماره ی ۵ معمولاً با کم بودن ولتاژ برق ورودی ، مشکلات بین موتور و برد درایور تردمیل و … در ارتباط است.

 

ارور شماره ۶(E06)
ارور شماره ی ۶ معمولاً با آی سی برد درایور تردمیل در ارتباط است.

 

ثابت ماندن اعداد بر روی صفحه نمایش
این مشکل به علت آسیب دیدن مدار کنترل صفحه ی نمایش بوجود می آید . می توانید چند بار تردمیل را به مدت چند دقیقه از برق کشیده و دوباره امتحان کنید.

 

اعداد بر روی مانیتور به درستی نمایش داده نمی شوند
این حالت میتواند در اثر شل شدن فیش های اتصال صفحه نمایش و یا ضعیف شدن قسمت راه انداز صفحه نمایش و یا آسیب دیدن قسمتی از مدار الکترونیکی صفحه نمایش بوجود آمده باشد.

 

ایجاد الکتریسیته ساکن وقتی در حال دویدن به بدنه دستگاه دست می زنید
این حالت هنگامی اتفاق می افتد که الیاف پارچه ای زیر نوار نقاله خاصیت آنتی الکترواستاتیک (ضد الکتریسیته ساکن) خود را به دلیل عدم نگهداری صحیح نوار نقاله و فرسودگی از دست داده باشد . در این حالت هنگام دویدن روی دستگاه وقتی که به قسمت های فلزی دستگاه دست می زنید جرقه تولید می شود . ادامه ی این حالت می تواند آسیب شدیدی به برد کنترل یا مانیتور دستگاه وارد کند . برای رفع این مشکل، نوار نقاله ( تسمه ی تردمیل ) باید تعویض شود.